Scenārijs 2.

Tagad iedomāsimies, kas būtu noticis, ja pret Krieviju būtu griezuši seju, nevis dirsu.

Domāju, ka, pirmām kārtām jau gāzes tarifi būtu divas reizes zemāki. Tas nozīmē, ka ne tikai varētu uzvārīt zupu par santīmu lētāk, bet arī elektroenerģija paliktu lētāka. Varbūt kāds vēl domā, ka Plaviņu HES ražo pietiekami daudz enerģijas?

Gan jau, ka tūrisma nozare būtu attīstījusies pilnīgi savādāk, nekā tagad. Krievi naudu tērē, nevis skaita, kā to dara ārzemnieki. Pie tam ārzemnieki brauc pie mums nodrāzties, jo tik lētas maukas viņu attīstītajā Eiropā atrast nav iespējams. Par 100 eiro uz visu nakti?!?! Viņš te būtu dzīvot palicis. Jo par 1000 eiro te var dzīvot nedēļu ar visiem navorotiem. Tur - pāris dienas :)

Eksports... Ar eksportu Latvija nekad nav draudzējusies. Neko, izņemot agrāro eksportu Latvija piedāvāt nevar. Vienīgais, ko mēs varam tagad eksportēt, ir cilvēkresursi. Krievijai "nobarotie, izlepušie" latvijieši nav vajadzīgi. Un tur ir pluss. Jo tagad priekš Eiropas lētais darbaspēks ir aizvācies no Latvijas prom, atstājot tikai mazu čupiņu darbspējīgo, un vēl pensionāru, bērnu, cietumnieku un ierēdņu armiju. Šo armiju ir jāuztur tai mazajai čupiņai.

Imports... Latvija jau kādus n-tos gadus nevar sevi nodrošināt ar elementāru maizi un kartupeļiem. Interesanti, no kā mēs dzīvojam? No svaiga gaisa un mīlestības? Nekā! Mēs esam banānu republika, kas pārtiek no pakalpojumu eksporta. Un tranzīta. Tātad, Krievijas kartupeļi ir vairākas reizes lētāki par mūsu pašu (vai eiropas) kartupeļiem. Tas pats ir ar maizi. Un pienu. Un olām. Un jebkuru citu lauksaimniecības preci. Mūsu ražotāji bankrotēs? Smiekli nāk! Viņi jau ir bankrotējuši. Vai ir kāda normāla saimniecība, kas pieder Latvijas ražotājam? Skaidrs, ka nē. Ir palikuši laucinieki, kas ēd to, ko stāda un audzē. Lielās fermas ir "ārzemju kapitāls".

Tranzīts un muitas. Līdz ar robežu atvēršanu pazuda muitas uz Eiropas pusi. Tur drīkst braukāt bez vīzām un visādām atļaujām. Toties Krievija un Baltkrievija regulāri mūs drāž visos caurumos ar muitu un visādām normām (tā mums arī vajag). Pirms referenduma eiroskeptiķu saitā varēja palasīt, cik naudas mums ienāk no muitas un tranzīta. Jeb citiem vārdiem - cik mums naudas nebūs pēc iestāšanās ES. Tie bija simtiem miljonu katru mēnesi. Kas ir godīgi padirsti, pateicoties Eināram ar viņa Laiku.

NATO un visādi citādi kariņi. Pēc Gruzijas/Abhāzijas Krievu konflikta NATO ir parādījis to, ka viņiem ir pilnīgi pie dirsas, kas notiek ar kaut kādu čmošnuju Gruziju. Kaut arī Gruzija nav NATO dalībvalsts, bet tā ir GRUZIJA, nevis čmošnaja Latvija. Ja netici, apskaties kartē, cik liela ir Gruzija, kur tā atrodas un kāda ir Latvija. Un kur mēs atrodamies. Un cik tur ir cilvēku. Pasaulē ir divi spēki, kas rēķināsies viens ar otru: NATO un Krievija. Pie tam jebkura maza, vai ne tik maza valstiņa nebūs par iemeslu, lai sāktos konflikts starp Pasaules Stiprajiem. Un vēl jo vairāk, lai sāktos 3. Pasaules Karš. Toties Krievija pierādīja, ka, ja uz viņas teritoriju "uzbrauks", krievi tos braucējus izdrāzīs visos caurumos. Tā ka nevajag ticēt, ka Eiropa un NATO mūs aizsargās. Visdrīzāk jau, ka NATO izprovocēs Krieviju, lai mūsu Latviju noslaucītu no pasaules virsas, nevis lai aizsargātu. Atcerieties Balkānus ar Albāņu "apspiestajiem", kas beigās izrādījās sliktāki par Čečenu "atbrīvotājiem".

Mentalitāte. Eiropas mentalitāte ir Eiropas mentalitāte. Latvija jau sen ir pārkrievota un Krievijas mentalitāte ir mūsu mentalitāte. Jeb citiem vārdiem - mēs krievus sapratīsim. Viņi mūs sapratīs. Vācieši un franči mūs nesapratīs.

Statuss. Krieviem (kā jau rakstīju) Jūrmala vienmēr ir asiociējusies ar atpūtu Eiropā. Vēl tagad krievi brauc pie mums atpūtā uz Jūrmalu. Tikai to ir mazāk palicis. Uz Vāciju, Turciju,... aizbraukt atpūsties maksā to pašu naudu. Tikai apkalpošana tur ir cita. Un cilvēki uz viņiem skatās kā uz ārzemniekiem, nevis uz savējiem. Padomju Savienībā Baltijas valstis vienmēr ir bijušas "sava Eiropa". Krieviem vienmēr patika Jūrmala. Tur vienmēr ir bijis daudz tūristu. Cik tagad? Necik? Tagad Jūrmala ir prasta maza kūrortpilsētiņa? Krievu nav...

Un tagad visinteresantākais. Ražošana. Noieta tirgus un izejvielu tirgus nekur jau nepazustu. Izejvielas turpinātu vest iekšā un produkciju vest ārā. Par valūtu vai par rubļiem - pofig. Var jau būt, ka VEFs būtu tāpat aizvēries, bet toties mums būtu brīvs gigantisks tirgus - sestā sauszemes daļa... Idioti mēs esam, dārgie tautieši! Debīlu kretīnisku plānprātīgu idiotu bars. Atgādināt pasaciņu par to, kas notiek ar to, kas zāģē zaru, uz kura pats sēž? Vai par to, kurš spļauj akā iekšā? Tur mēs tagad arī esam.