Pārlasot savu sacerējumu, izrādījās, ka esmu šo to aizmirsis izskaidrot.

Tātad, lielie faili, arhīvi un FTP pārsūknēšana

Pavazājušies pa dažādiem nelegāliem FTP, visi noteikti pamanīs, ka ļoti daudz interesantas mantas ir sadalītas pa arhīviem pa 2..15..20 MB: saRARotas (*.rar..*.r00..*.rxx), saACEotas (*.ace..*.a00..*.axx) un varbūt saARJotas (*.arj..*.a00..*.axx), kā arī saZIPotas (*.zip). Gribētos man nedaudz pieskarties šai tēmai - kāpēc dalīt lielos failus šādos smukos mazākos. Pirmkārt, lielie faili iet ļoti ilgi. Cienījamam pirātam - distro, kurjeram un efileitam negribās gaidīt N stundas, lai ieraudzītu galu galā to, ka fails vai nu nav aizgājis vai nav atnācis. Ja 600MB filmu sadala 40 smukos 15 MB failos, tiek noķerti vairāki zaķi: vieglāk kontrolēt failu pārsūtīšanas procesu; krietni ātrāka reakcija uz kļūdu rašanos otrā galā (piem. serveris izslēgts, pietrūkst vietas, pārtrūkst sakari...); tā kā pārsvarā izplatīšana notiek uz pabiem, kas nesaprot pārtraukta failu pārsūtīšanas procesa turpinājumu no tās pašas vietas, tad skaidrs, ka 15MB aizsūknēt par jaunu ir vieglāk nekā 600 MB.

Tātad par to, kas dzen tautu arhivēt, ir skaidrs. Tagad nedaudz par to, kādā veidā pirāti nodod informāciju par sevi, par saviem rilīziem un savu grupu.

Noteikti būsiet pamanījuši, ka pie katra rilīza pirāti piemet NFO failu. Zem W98 NFO failiem ir kaut kāds stulbs apraksts - tipa kaukāds MSInfo fails vai kaukas līdzīgs. Vislabāk šādu failu skatīties ar NOTEPAD programmiņu. Kas tā par programmiņu, lasiet helpos. Tātad, NFO failā atrodas informācija par to, kas tas ir par relīzu, cik arhīvos tas ir saarhivēts, cik vietas aizņem (kopējā izarhivētā platība), kad tas ticis vai tiks oficiāli izlaists, kad to izlaidusi šī pirātu grupa un neliels apraksts par pašu relīzu vai nu no oficiāliem avotiem vai pašu sacerēts. Ja tā ir programma, tad arī pievienota kāda rindiņa par aizsardzības apiešanu - vai nu seriālais numurs vai kādu kraku jāizmanto. Un pašā NFO faila beigās atrodas kontakti - vai nu e-pasta adrese vai IRC kanāls, kur šie tusējas.