FINAL DESTINATION
Beidzot teorija ir cauri. Ķeramies pie praktiskās puses.

Internets ir. Kompis ir. Nevajag pārāk krutu. Pietiek ar P166, atmiņa uz kādiem 32 MB, no ISP ir viena tīkla karte un iespraud vēl priekš sevis vienu UN GALVENAIS - DISKS. Aizmirsti par to, ka 10 GB ir daudz. Nu varbūt sākumam pietiks, bet vairāk par mēnesi neizturēsi. Ja finanses uz HDD upgradi nepietiek, tad turi gatavībā čupu ar CD matricām un CD rakstīkli. CD-ROMu arī neaizmirsti. No tā tu instalēsi. Nemāki ? Ta taisi šo logu ciet!

Ieej parka FTP serverī un nospied Linux instalāciju. Nevis to, kas ir failos, bet to, kas saucās kautkas-i386-kautkas.iso, velc visus, kas tur ir no viena distributīva. Piem. man stāv RedHat 7.0 Linux. Bet ja tev nav pieredzes, ņem 6.2 versiju. v7 tomēr ir baigi bagains. Pagāja nedēļa, kamēr es ar to tiku galā :) Pēc tam uzklikšķini ar pelīti tam iso failam 2x un palaidīsies tavs CD rakstekļa softs. Ja ne, ej uz www.linux.lv un meklē kur to distributīvu nopirkt. Pa kvartiņu (25 Ls) dabūsi gan diskus gan grāmatiņu. Vai sarunā ar čaļiem, gan jau izlīdzēs :) Turpat, linux.lv, dabūsi instrukciju kā instalēt. Bet, ja māki atšķirt burtus, tad ar vārdnīcas palīdzību tiksi pats galā.

Pēc Linux instalācijas, ej uz glftpd saitu un paņem glftpd dēmonu. Instalators tur nestrādā tā, kā vajadzētu RedHat-am 7.0, bet uz RedHat 6.x viss ir OK. Neaizmirsti izlasīt maņuāli, jeb citiem burtiem, RTFM pirms un pēc glftpd instalācijas.

Tātad, tev strādā gan web, gan ftp serveris. Viss...

Pēc tam būs viena bišķīt sarežģītāka lieta - kā uztaisīt, lai tavam winDozes kompim būtu internets. Bet ja tu būsi uzinstalējis Linuxu, un tas vēl pēc tam strādās arī internetā, tad tu jau būsi gudrs :) Vienkārši internetā palasi par IP Masquerading. Ir tāda lieta kā HOW-TO. Ar to Linux ir labs, ka tam uz visu ir dokumentācija VISUR. Man negribas atkārtoties. Tāpēc es to šeit neaprakstīšu.

Tātad, ja būsi arī IP maskarādi sataisījis, tad tev cepuri nost :) Tā tu būsi iegādājies par smiekla naudu gan firewallu, gan FTP un HTTP serveri. Kā uzlikt IRC serveri, meklē dokumentāciju, kaut gan man liekas, ka tolku no tā nebūs. Nafig tev IRC serveris ? Man arī to nevajag. :)

Ja būs kaut kādi jautājumi, rakstiet. Varbūt uztaisīšu FAQ :)