TO FXP OR NOT TO FXP ?
Izskatās, ka esam tikuši līdz pašai interesantākajai vietai.

Mūsu nabaga Latvijā, kur visus spiež nodokļi un LatTeleKoms, kur telekomunikācijas ir dibenā un kur datorizācija ir virsotnē, pastāv tāda ļoti nesaprotama ārzemniekiem lieta kā trafika apmaksa. Ārzemēs ir ļoti vienkārši - gribi ātru internetu, maksā vairāk. Gribi maksāt maz, dabūsi lēnu internetu. Pie mums ir tieši tāpat, bet maksājam mēs vēl arī par ārzemju trafiku. Lai dabūtu vienu filmu, kas ir vidēji 600 MB liela, jāmaksā 0,13 Ls/MB, kopā sanāk vidēji 80 Ls. Ja cilvēki iedomājas, ka es maksāju par 300 filmām 80 Ls gabalā, tad nu... Es labāk būtu uzbūvējis mazu dāču pie jūras pa 24 štukām...

Īstenībā lietas apstāv krietni vienkāršāk. FXP jeb FTP-to-FTP Xfer Protocol bija uztaisīts speciāli, lai viens cilvēciņš ar maza ātruma pieslēgumu varētu operatīvi un ātri manipulēt ar failiem starp vairākiem FTP serveriem. Protams, ar rokām to arī var parādīt ;) Bet vienkāršāk paņemt dzīvu piemēru. Savāciet jebkuru FTP klientu, kas uztur FXP. Es izmantoju FlashFXP.

Tur ir divi FTP lodziņi. Abos lodziņos jāieliek dažādus FTP un var sākt pumpēt. Ja FTP serveris neuztur FXP, tad ļoti ātri pretējā lodziņā parādīsies faili ar 0 garumu. Ātrumu, protams, ar kādu fails tiek pumpēts, redzēt nevar. To var redzēt tikai faila pārsūtīšanas beigās. Un vēl kāda ļoti pozitīva īpašība - īpaši tiem, kam ir dialups. Ja vienkārši aizver ciet FlashFXP, faila pumpēšana netiks pārtraukta. Tas pumpēsies tikmēr, kamēr nopumpēsies vai sakari pārtrūks. Viena maza piezīmīte - ne visi FTP serveri uztur FXP. FXP ir jāuztur vismaz vienam no šiem diviem serveriem. Ja tu mēģināsi pumpēt failu starp vienu MSux FTP uz otru, nekas nesanāks - tici man. Un WarFTP arī, kā liekas, nekādīgi FXP neuztur.

Tātad, trafiks mūs arī sāk nebiedēt.

Lūk, tie effileiti ņem rokās flešu un sāk mest pabos iekšā failus, tb rilīzus (releases) no lielo pirātu FTP serveriem. Jo, redz, lielie serveri, kas parasti ir uz ātras vai ļoti ātras līnijas, un tos sauc par dampiem (dumps), uztur FXP.

Ir vēl 0day (nulles dienas) vai 0sec vai vēl kā gribat, FTP serveri. Tie parasti ir pirmkārtējās rilīzu naznačēņijas serveri. Un protams, ka vairāk par 1 dienu tur nekas netiek glabāts. Vēl par 0day FTP serveriem sauc pabus. Dažreiz es pats nezinu vai es saprotu kas ir 0day serveris vai ne. Somijā (vai Zviedrijā - vienmēr jaucu) ir viens tāds 0day FTP. Bet es tam netieku klāt... :( A žēl. Citādi varētu dabūt viskauko... Un to, ko gribu, nevis to, kas sanāk...

Tātad beidzot esam sapratuši, ka vajadzīgs FTP serveris, kas uztur FXP. Un ir vajadzīgs arī tāds FTP serveris Latvijas robežās, kur varētu mest iekšā visādus labumus ar flešu. Nē, tālāk es neteikšu, kas tev jādara, lai trafiks skaitītos nevis tev, bet VIŅAM. Kā tu pierunāsi efileitus, man pie kājas.

ES TO DARĪJIS NEESMU UN NEGRIBU !

UN NEMĒĢINIET MAN SIET KLĀT BUMBAS PAR SVEŠA TRAFIKA PALIELINĀJUMU.

MAN PAŠAM TAS IR DRAUSMĪGI AUGSTS...

Un ne jau es esmu vainīgs, ka mūsu adminiem ir līkas rokas. Vai vispār tādu nav :)