IRC-BASED SERVERS (F-SERVERS)

Tālāk būs par IRC-u. IRC - Internet Relay Chat. Interneta Gopher protokola standarts, ar kuru iespējams "sarunāties" "dzīvajā" klabinot ar klaviatūru. Lai varētu čatot, pietiek ar ļoti pieticīgiem resursiem. Pietiek pat ar telefona iezvanpieeju internetam. Tie, kas vēl nav paspējuši pačatot, iesaku delfu a-z čatu. Kaut arī man ne viss tur patīk, bet iemest tur aci varat :) Advancētākie winDozes lietotāji izmanto mIRC-u. Tā programmiņa ir uztaisīta speciāli IRCam. Vēl IRCā ir viena mūsu gadījumam ļoti nozīmīga lieta CTCP (Client-To-Client Protocol) ar apakšprotokolu DCC (Direct Client Connection vai kaukas līdzīgs), kas ir domāts failu pārsūtīšanai. mIRC uztur šīs lietas. Vēl viena pozitīva īpašība, kas ļauj mIRCā rakstīt mazas programmiņas, kuras sauc par skriptiem. Lūk, apvienojot skriptus, DCC un CTCP, var izveidot mazu failu serverīti. Pasaulē ir ļoti daudz IRC serveru. Pirāti tusējas TIKAI tur. E-pasta tiem nav, vai ir hotmeilā, noķert tos ir grūti, jo caur IRC proksi (par prokšiem arī vēlāk) pieslēgties pie IRC servera ļoti vienkārši.

Tātad, nopietnie pirāti sēž IRCā. Ļoti vienkāršs piemērs. Paņemiet mIRC-u, pieslēdzieties pie irc.rt.ru EFNet servera ar komandu /server irc.rt.ru vai /server irc.homelien.no un tad ieejiet kaut kādā divx kanālā ar komandu /join #divx . Sēdiet un gaidiet aptuveni pusminūti un sāksies (ja vēl nav sācies) "File server online ! Trigger : kaka Min CPS: kaut kas Online: kaut kas Queues: tik/no tik Sends: tik/no tik" un vēl kaut kas. Tad rakstiet kaka (vai to, kas ir aiz trigger:, pat ja ir vairāki vārdi). Parādīsies dialoga lodziņš DCC chat. Sakiet Accept. Atveras jauns logs. Pēc sasveicināšanās parādās komandas. Lasiet un mācieties. Tikai atcerieties, ja neko neievada pēc kautkāda noteikta laika (parasti 30 sek) DCC čats atslēgsies. Wot tā... Kaut kas līdzīgs ir ar mp3 serveriem. Tikai tur parasti no sākuma jāsaņem mp3 failu lists un tad kopējā kanāla logā jāpasūta pa vienam failam. Vēl ir CTCP DCC serveri, kur jāraksta komandas kopējā logā ar failu pasūtījumiem. CTCP DCC serveri man nepatīk, jo nav dialoga kāds ir parastajā pierastajā mIRCa Polaris skriptā. Nu ja ir interese lieniet tur iekšā un mēģiniet, ar šo informāciju katram pietiks, lai sāktu kaut ko vākt.

Ja ir vēlēšanās pašam uzsākt failu servēšanu, jāpiesakās pie OPa. Tas nav vecaistēvs, tas ir cilvēks ar @ zīmi vārda priekšā. Viņš visu paskaidros. Viena piezīme - tas cilvēks latviski nerunā, krieviski arī diez vai, labi ja angliski. Tā kā sagatavojieties smagam angļu valodas pārbaudījumam.

Kāds pluss būt par serveri - var prasīt, lai OPi dod failus, ko servēt.

Nesen izdomāju iemest aci mūsu pašu A-Z čatā un biju patīkami pārsteigts, kad ieraudzīju kamālu #mp3. Analoģisks ārzemju IRC serveros atrodamiem kanāliem ar visiem pričindāļiem - fServer skriptiem, reklāmām utt. Izrādās, varam kad gribam :)