No vienas vietas dzird par krīzi, par kopprodukta kritumu, par deflāciju, par bezdarbu, par bankrotiem... Un par to, ka pasaulē ir krīze. Jā, pasaulē bija ekonomiskā krīze (par politiski-strukturālo krīzi šeit nav vērts runāt, tik un tā tu nesapratīsi, par ko iet runa). Tikai to, nez kāpēc, mēs nezinam. Neviens par to nesaka. Vai masu mēdijiem nevajadzētu to iztaurēt pa visiem stūriem un pakšiem? Un par to, ka Latvijas krīzei ar Pasaules krīzi ir ļoti nosacīts raksturs?

Diemžēl Latvijas "neuzpērkamie" un "godīgie" politologi un ekonomisti vaino visas pasaules likstas Latvijas nelaimēs. Bailes ir pateikt, bet pārvarot bailes, saku: Latvijā nav "tīru" politiķu, ministrijas vada tie cilvēki, kam nav nekāda sakara ar to nozari, kurā viņi ir vadītāji (varbūt atcerējās V.I.Ļeņina tēzi, ka valsti var vadīt arī virtuves ķēkša), korumpēta ir visa varas vertikāle, birokrātija ir kosmiskos apmēros...

Kāpēc tāds virsraksts? Tāpēc, ka krīzes laikā tauta ir vieglāk manipulējama. Vieglāk var izraisīt masu nekārtības. Vieglāk var gāzt valdību. Valdība var demisionēt, lai atteiktos no atbildības par sagrauto ekonomiku... Un tā tālāk.

Varam iztirzāt visus manus apgalvojumus: