Vai kāds atceras to rezultātu, kā tika nobalsots referendumā? Tie paši 67%. Ļoti aizdomīgs cipars. Tikpat, cik bija par Jauno Laiku. Pirmais gads gāja uz "urrāā", jo vēl varēja referenduma rezultātus apstrīdēt un neiestāties ES. Nezkāpēc visiem likās, ka tā turpināsies visu mūžu. Auni!

Gan jau vēl tagad mums visiem ir svaigi atmiņā palikusi skaistā degvielas cenas uzlekšana vienas nakts laikā, kad iestājāmies ES. Jelgavas cukurfabrikas slēgšana. Skolu un medicīnas iestāžu slēgšana. Nekustamo īpašumu burbulis. Narkomānijas izplešanās pa skolām un augstskolām. Pedofīlija un korupcija. Negribu apgalvot, ka tas viss ir ES nopelns. Pedofīli un korupcija bija arī pirms iestāšanās ES. Un nevajag teikt, ka tas bija visu laiku. Pagājuši tikai četri gadi.

Tātad, Latvijai no vienas puses - Eiropas Savienība (Eiropas valstis, Lielbritānija, NATO un skandināvija), un no otras puses - Krievija (bandītisms, korupcija, gāze, nafta, 160 miljoni iedzīvotāji un tukšs nepiesātināts tirgus). Gribētos apskatīt divus attīstības scenārijus: strādājam ar Eiropas Savienību vairāk, nekā ar Krieviju, un, kas būtu noticis, ja mēs darbotos ar Krieviju vairāk kā ar ES.