Šī tēze ir ļoti interesanta no vairākiem aspektiem.

Pirmkārt jau gribētos uzzināt mūsu ministru izglītības līmeni. To, ka prezidents ir ar augstāko medicīnisko izglītību, ir ļoti apsveicams faktors. To, ka vairākiem ministriem ir augstākās tehniskās izglītības, arī ir apsveicami.

Bet vai zemkopības ministram ir jābūt mežziņa-agronoma izglītībai vai viņam jāmāk vadīt lauksaimniecības aparāts - tas, lūk, ir jautājums. Varētu pieļaut, ka patreizējais ministrs ir savā vietā, jo viņa karjera ir bijusi pietiekami taisna, pie tam viņa atteikšanās politizēties man personīgi imponē. Viņa bizness gan ne. Bet tā ir cita saruna. Jebkurā gadījumā tagad alusdarītavu lobēšana ir visaugstākajā līmenī.

Finansu ministrija. Tas ir ļoti slidens jautājums. Netā atradu ļoti skaistu rakstu vikipēdijā par visiem finanšu ministriem.

Un te ir rakstiņš par interviju pa televīziju. Tas mani satrauca visvairāk, kad uzzināju, ka Einārs būs par finanšu minstru.

Sanāk, ka faktiski neveiksminieks-finansists tagad vada visas Latvijas finanses? Viņš pats to atzina. Pie tam piesaucot mistiskus spēkus? Kāpēc vēl Latvijas himnu nenodziedāja?

Par Slakteri Labklājības ministra lomā vispār jau nav ko runāt. Būtu vismaz uzvārdu nomainījis...

Es neesmu ļoti nopietni interesējies par tagadējiem (un arī iepriekšējiem) ministriem. Nav vērts. Vienkārši gribas pateikt, ka izglītībai jābūt. Un nevis tehniskai. Jāsaprot daudz kas no socioloģijas, jurisprudences, gramatikas, vēstures... Kāpēc ierēdnim ir jābūt ar augstāko izglītību, bet ministrs var staigāt ar nopirktu diplomu?