MPEG-4 standarts

uz pašreizējo brīdi tas ir pēdējais un visspēcīgākais MPEG algoritms. Pārsvarā domāts multimēdijas satura informācijas pārraidei pa internetu. Pie tam MPEG-4 standartā ir paredzētas papildu iespējas, kā autortiesību aizsardzības iespējas (copyright), mainīgas bitu plūsmas uzturēšana (pārraidei pa tīklu ar nekonstantu ātrumu, piem. noskatīties filmu pie mums, kas nāk pa internetu no Amerikas). MPEG-4 standarts tika izveidots pārsvarā uz MPEG-2 standarta bāzes, bet ar domu par lielāku saspiešanu, kā arī maksimāli samazināt nestabilu sakaru multimēdijas informācijas pārraides kļūdu rašanos.

Ja kāds ir mēģinājis klausīties "dzīvo" interneta radio vai skatīties interneta televīziju, tam noteikti ir bijusi iespēja sajust dažādus traucējumus, kas rodas no interneta pārslodzes, kad vajadzīgā informācijas pakete nenonāk līdz datoram, kas atkodē šo multimēdijas raidījumu, vai nonāk vēlāk, pēc tam, kad to vajadzēja jau parādīt vai atskaņot. Tāpat šajā standartā ir ielikti kļūdu korekciju algoritmi. Tās informācijas paketes, kas nav paspējušas atnākt reālajā laikā, sauc par kļūdām vai kļūdainām paketēm. Situācija iz dzīves : ja Jūs lasat grāmatu, un vārdi nenāk pēc kārtas, bet kaut kādā nepareizā kārtībā, Jums vai nu ilgi jādomā par to, kas īsti ir rakstīts tajā grāmatā vai jāpiedomā pašam, t.i. jāieslēdz fantāzija. MPEG-4 algoritmam fantāzijas nav, toties ir tāds algoritms, kas ir spējīgs dažas nenonākušas līdz atkodētājam paketes aizvietot ar citām, jau agrāk atnākošām paketēm. Video saturs šajā brīdī paliek ļoti graudains, bet skaņas vietā parādās šņācošs burkšķis.

MSux ir izveidojis arī vēl vienu savu formātu (pirmais bija AVI, kā Jūs noprotat). Tas ir ASF (Advanced Streaming Format). Tas nav vienīgais jaunais, bet izplatītākais gan. Stream - tulkojumā nozīmē plūsma, jeb citiem vārdiem sakot, datu pārraide pa tīklu pretēji cietajiem failiem, kurus no sākuma nokopē, un pēc tam skaties vai klausies. Kamēr nebija parādījies DiVX, internetā pirātu grupējumi laida savas filmas ārā ASFos. ASF ir optimizēts MPEG-4 standarta multimēdijas pārraidei pa internetu. Tajā ir maksimāli iebāzti visi izdomātie navoroti. Gan daudzplatformu uzturēšana (tb ne tikai winDoze), vairāku audio plūsmu uzturēšana (audio saturs vairākās valodās), vairāku video plūsmu uzturēšana, utt. Tieši tāpat kā AVI formāta failus, arī ASF formāta failus apstrādā Media pleijeris. Principā patreiz man sāk likties, ka piebāztais AVI un ASF ir gandrīz viens un tas pats. Bet to lai saka speci, es tāds neesu.

ALLES. BASTA. Man apnicis rakstīt šitās muļķības. Ja Jums vajag, ejiet uz MPEG mājas lapu un mēģiniet izlasīt tur. Savu pilsonisko pienākumu esmu izpildījis.