Pirms daudz gadiem parādījās valsts uzņēmums LATNET, kas dalīja interneta pieslēgumus pa labi un pa kreisi. Par labu naudu, protams. Kopā ar LatTeleKomu šis uzņēmums plauka un zēla - LatTeleKoms izīrēja datu kanālus, LATNET ļāva sēdēt internetā un maksāja vēl LatTeleKomam par līniju īri. Un tad sāka parādīties citi interneta provaideri. Ļaudis sāka vilkt dažādus pieslēgumus apejot LatTeleKomu. (LatTeleKoms jau nav slikts kantoris, bet, kā jau visi vairāk vai mazāk valsts uzņēmumi, tajā ir bardaks un vells viņu zin kas. Esmu pārliecināts, ka tad, kad LTK beigsies monopoltiesības, labāk ar sakariem un cenām nepaliks) Internets palika par publiski pieejamu pakalpojumu, tādu, kuru var lietot neskaitot naudu. Ļaudīm parādījās interese par internetu, bet latviskas informācijas par to ir ļoti maz.

Šeit es gribētu nedaudz paskaidrot tautai gan par to, kas par zvēru ir pirāts, gan par to kā par šo pirātu kļūst.

Protams, nekas no šī teksta nedrīkst būt uzskatīts par cilvēku kūdīšanu uz pirātismu. Drīzāk jau otrādi - esmu apskatījis pietiekami nopietnas lietas par MSux nedrošības sistēmas pilnībām un priekšrocībām, par to, cik tālu var aizbraukt ar bezmaksas programmapgādājumu un kurā vietā ir paslēpta panaceja no maksas ārzemju trafika ;)

Enjoy ! Bet lūdzu, ja nav kaukas skaidrs, pirms man rakstat, pameklējiet softa dokumentācijā. Sūtiet jautājumus tikai tajā gadījumā, ja gribat kauko pačakarēt un nesanāk. Es taču neesu augstskolas pasniedzējs (kaut arī tur mani zina viens otrs), lai bāztu šeit informātikas lekciju konspektus.