Tagad moderni ir braukt uz ārzemēm "pelnīt" lielo Latu. Gribu pavēstīt nedaudz par to, kas man ir zināms. Ko esmu dzirdējis no citiem. Un, loģiski, manas pārdomas par šo tēmu :)

Kā noprotiet, neko labu es šeit nerakstīšu.

Kur tik nepagriezies - "es braukšu uz ..." turieni, šurieni, pelnīs naudu un dzīvos zaļi. Cik esmu mēģinājis atrunāt cilvēkus - nekā. Skaidrs, ka šeit katram vajag nopietnu darbu, labu algu, lai būtu savs kabinets, dators ar internetu, darba apmaksāts mobilais numurs utt... (Atceries to, kad lasīsi turpinājumu)

Rīgā darbaroku eksports ir ienesīgs bizness. Ja nevaram eksportēt normālu preci, tad labāk eksportēsim jaunas meitenes un zēnus. Visizplatītākie darbi ir lauku darbi. Ja gribi strādāt, iekrāj naudu (lai varētu aizbraukt vai tev to aizdos, tikai pēc tam tā jāatstrādā), ja nemaldos, no 150 Ls un tad dudini vākt zemenes, bietes vai strādāt par istabeni un vākt sūdus zem kādas vecas bābuškas. Saņemsi TUR naudu. Krutu naudu - no 100 Ls nedēļā ! Parēķini - 30 dienas ir pāri par 400 Ls ! Pastrādāsi mēnesi TUR nopelnīsi 400Ls... Pēc 3 mēnešiem sapelnīsi štuku, atbrauksi mājās un dzīvosi cepuri kuldams. Ja parēķina, tad tā sanāk.

Piem. zinu kādu (nelielu) kolektīvu, kas aizbrauca jūnijā uz Angliju un Īriju. No sākuma zemenes, tad rūpnīca (vienkāršs barības vielu fabrīķis - tur taisa konservētos pudiņus). Cilvēks pelna nedēļā 500 mārciņas. It kā mēnesī sanāk pāri par 2000 mārciņas, jeb gandrīz 2000 Ls. Super ! Visi trīs aizbraucēji bija studentes, tagad vairs nav neviena - izslēgtas. Toties ir nauda, kas pēc atbraukšanas (nevaicāju cik bija iekrāts, bet noteikti nedaudz) noturējās tikai (!!!!) mēnesi, jo pēc mēneša cilvēki sāka intensīvi meklēt piestrādāšanas avotus. Divas tagad strādā ļoti nerespektējamā darbā, trešā vēl tusējas anglijā.

Cits gadījums - atkal ap vasaras vidu pagājušogad. Divas meitenes aizbrauc uz (kurieni, kā jūs domājat ???) PORTUGĀLI - visnabadzīgāko rietumeiropas valsti. Strādā tur par oficiantēm. Uz divām nedēļām abas tika palaistas mājās (laikam, lai radinieki ne pārāk uztraucas). Un arī tik tikko atbrauca, sāka meklēt darbu. Smieklīgi ? Varbūt tā strādāt pieradušas, ka bez darba vairs nevar ?

Zinat noteikti reklāmas plakātiņu "Darbs ārzemēs ? Tevi pārdos kā lelli" ? Vienā otrā vecrīgas krogus atejā esmu redzējis. Ko es gribu teikt par visu šo... Tā ir taisnība. Ja brauksi prom, tad būsi ČMO. Tur - ČMO. Šeit neviens jau negrib strādāt par oficiantēm, apkopējām, trauku mazgātājām, sētniekiem, zemeņu vācējiem... TUR - a kur tu dirsā liksies ? Pats brauci. Un strādā. Vai sados pa rīkli.

Neesmu redzējis nevienu, kas reiz aizbraucis uz turieni, būtu atbildējis uz jautājumu "nu kā tad tev tur gāja (āzīti manu)?" ar atbildi "labi, patika, noteikti braukšu atkal". Kas atzīsies, ka iekāpis sūdā un tagad smird pa visu pasauli ?

Ja brauc legāli, tad pelnīsi mazāk naudas. Totie būs kaut kādas garantijas. Ja brauksi nelegāli, pelnīsi vairāk. Vienīgi jautājums "kāds darbs? kas man tur būs jādara?" parasti paliek miglains tikko tu aizbrauksi uz turieni (īpaši ja tev ir smuks smaids un apaļš dupsis - dzimumam nav nozīmes).

Ciniski ? Jā. Es tur esmu bijis ? Nē. Toties esmu pazīstams ar vairākiem cilvēkiem, kas izņemot "strādāju par oficianti" vai "mazgāju grīdas" neko stāstīt negrib. Es domāju, ka atcerēties arī ne.

Protams, ka šis bizness drīz ies mazumā. Pēc 10 gadiem tie, kas TUR "pastrādāja", teiks, ka ir redzējuši pasauli.

Tikai neviens negrib atzīties sev, ka arī šeit kādam jāvāc zemes, jāceļ mājas, jājauc java, jāslauka ietves... Maksā šeit mazāk. Es domāju, ka tādiem strādniekiem kādi ir šeit, par tik "intensīvu" darbu kāds šeit, Latvijā ir pieņemts, vairāk maksāt nedrīkst. Kad Latvijas ziņu portālā parādās raksts par to, ka kāds darbinieks kaut kur štatos ir atlaists par to, ka darba laikā tas vazājās pa pornosaitiem, šī ziņa tiek pasniegta kā sensācija. Dīvaini, kāpēc pie mums skaitās kā pats par sevi saprotams, ka cilvēks saņem savu darba algu par to, ka 80% no sava darba laika tas sēž čatā un pļāpā ar meitenēm un zēniem ?

 

Iesūtīja: Roberc, 2008-02-09 02:02
Čau Rasmai - spriežot pēc tava teksta, arī augstskola tev nav nākusi labumā :) kļūda kļūdas galā...

par to liešanu - nu leju. mana lapa, mans serveris, viss MANS un rakstīšu šeit to, ko gribēšu uzrakstīt. un neprasīšu nevienam atļauju. gribi lasīt - lasi. negribi - nelasi :)

kaut kā interesanti un nesaprotami - pa 2006. un 2007. gadu 3 komentāri, a šogad jau 3 + mani 2. kas jums, ļautiņi, noticis, ka lienat manā saitā tik aktīvi? varbūt man partiju dibināt? ;)


Iesūtīja: cau rasma, 2008-02-06 14:02

Un starp citu lai beigtu augstskolu man vienīgā iespēja bija braukt peļņā, jo naudas nebija, bet skola jāpabeidz. Šis ir ps besim kurš spriež ka tur brauc tikai nejēgas, tā nu tas gluži nav.


Iesūtīja: cau rasma, 2008-02-06 14:02

Kā vari komentēt ja neesi tur bijis, tev vispār sajēgas nav ko tu te lej, ieguvis kautkādu niecīgu informāciju. Esmu pats bijis daudz reižu un ir vietas kur nožēloju ka biju bet ir vietas kur bija normāli, atkarīgs no saimniecības un darba devēja dzīves filozofijas. Domā ka šeit Latvijā ir labāk, tagad strādāju nu nav nekāda paradīze un vēl par suņa atalgojumu, cita lieta ka man te sāks liet ka jāmeklē normāls labi apmaksāts darbs un pats esi vainīgs, nu tad tiem kas grib man to teikt varu ieteikt pameklēt pašiem un redzēs kāda ir reālā situācija. Paši vien dzīvi varam veidot labāku pat ja tuvumā tādu iespēju nav, katram jādzīvo kā māk un galvenais jācenšas dzīvē sasniegt ko grib vienalga šeit vai tur ārzemēs. Secinājums ir + un - gan Latvijā, gan ārzemēs. Lai veicas


Iesūtīja: Roberc, 2008-01-24 14:01

tas txt bija rakstīts kādā 2003.-2004. gadā. toreiz viss bija savādāk. tagad viss izskatās nedaudz citādāk :)


tik un tā es vienmēr esmu uzskatījis, ka jāstrādā SAVĀ zemē un savas valsts labā, nevis "barot" kaut kādus rietumu kapitālistus ar savām niecīgajām prasībām, pretī dodot "pārplēstu dirsu".tā ka padomājiet par to :) un nevajag stāstīt, ka Latvijā ir zemas algas :) Latvijā ir ZEMS DARBA ATDEVES KOEFICIENTS :)gan jau šovasar viss saliksies savās vietās ;)


Iesūtīja: Laase, 2008-01-13 18:01

Nu jau Tu paarspiilee, par darbu aarzemees. Straadaaju Anglijaa 2 gadus, esmu loti apmierinaata, straadaaju legaali un pelnu labu naudinu. Uz Latviju, pagaidaam domas nav atgriezties. Saliidzinosi cenas ir vienaadas ka Latvijaa, bet algas seit nesaliidzinaami augstaakas.


Iesūtīja: martix, 2007-02-13 12:02

"Dīvaini, kāpēc pie mums skaitās kā pats par sevi saprotams, ka cilvēks saņem savu darba algu par to, ka 80% no sava darba laika tas sēž čatā un pļāpā ar meitenēm un zēniem ?"


Zivs sāk pūt no galvas...


Iesūtīja: besis, 2006-12-16 01:12

aizbrauc jau kas? tie kas ir stulbi un negrib mācīties jeb tie kas ir ar 9 klašu izglītību. skrien visi pelnīt piķi. tik nez kapē pēts gada ir apakaļ un braukt vairs nekur negrib:))


Iesūtīja: breee, 2006-07-26 14:07

Nu rakstnieks kas rakstnieks!! :DDD