Tātad palasīsim kopā ko es domāju par advancētajiem un prastajiem FTP serveriem. Pie reizes par pabiem, pabu meklētājiem un FXP.
Sēru dziesmiņa MSuxam

Visi zina par MSux winDozi. Ir vēl eņķiška jeb WinNT. Tam līdzi (kā arī W98, W2K, WinME nāk līdzi Personal Web Server - PWS) nāk Internet Information Server (IIS). Teikšu godīgi - par to naudu, par kādu MSux pārdod savus produktus... Labi, ka par IIS neņem papildus samaksu. Par Web serveri neko sliktu teikt nemāku, bet FTP ir drrrausmīgs. Tas nemāk turpināt pārtrauktu faila vilkšanas procesu. Stulbi, vai ne ? Pie tam IISam un PWSam līdzi nāk FrontPage Server Extensions (FPSE). Tā ir ļoti smuka lieta :). Pēc IIS vai PWS uzinstalēšanas gudrais instalators defaultā uzliek FPSE. FPSE tika uztaisīts tam, lai cilvēciņi varētu ērti uzmest savas mājas lapiņas uz mājas servera neatejot no sava darba datora. Vienuvārdusakot katris cilvēciņš var mest iekš šī servera visu kas tik tam ienāk prātā. Protams, ar FTP. Ir ļoti daudz dažādas iespējas, lai varētu iebāzt čupu ar failiem tā, lai prasts cilvēciņš tos i neredzētu. Piem. ja uz tava datora eksplorerim nav pateikts, lai tas rādītu "slēptos" (hidden) failus, tu tos i neredzēsi. Protams, ar FTP arī tos neredzēsi. Bet pietiek uztaisīt folderi "kaka", uzlikt tam atribūtu hidden un čau. Ieiet iekšā vari. Bet redzēt to kaku nevari :) Tā uz WinSux leimo lietotāju rēķina rodas pabi. It kā internets stāv, mājas lapiņa griežas, viss notiek... A vietas nav... Kur tā paliek ? Neviens nezina. Nekur neko nevar atrast. Wot tā...

Nopietni runājot ārzemniekiem ir pie kājas vai viņu mīļais kompis ir palicis par pabu vai ne. Leimajiem ārzemniekiem pastāvīgais mājas interneta pieslēgums ir vajadzīgs, lai varētu palasīt tekošo akciju kursu, pasūtīt biļeti lidmašīnai vai uzzināt uz kādu kino aiziet. Vēl, lai reizi pusgadā aizsūtītu kādu e-mailu. Viss...

Tos leimjus izmanto speciālas cilvēku grupas. Tos sauc "pub affilates", tb pabu aizpildītāji. Internetā ir pietiekami daudz smukas programmiņas, kas skanē kaut kādu IP adrešu intervālu, tb visas IP adreses no x.x.x.x līdz y.y.y.y un mēģina atvērt 21. portu. Tad mēģina ieslēgties kā anonīmais lietotājs. Ja tas izdodas, tad mēģina uztaisīt kādu direktoriju. Ja arī tas izdodas, iet tajā iekšā un pumpē 1 MB lielu failu. Ja pumpēšana ir izdevusies un viņš šo 1 MB failu redz, tad atceras šo adresi. Šādi portu skaneri parasti tiek likti uz nakti. No rīta cilvēciņš - skaneris pieceļas, paskatās, ka vēl desmit pabi ir atvērušies un paziņo savējiem.

Protams, ir ļoti daudz mazu cilvēciņu, kas atrod šādus portu skanerus un iedomājas sevi par lieliem hakeriem, atrod šādu publisko FTP, kur parasti stāv kādam mājas lapele un tad izcūkā, uzraksta, ka redz, esmu baigi krutais džekiņš, a jūsu aizsardzība nekam neder. Vēlākais pēc dažām dienām aizsardzība ir un cauri... Nav vairs paba. Tā vietā, lai cūkotos, būtu labu darbu darījuši. Tas attiecas arī uz tiem pirāteļiem, kas pie mums gada sākumā ar FrontPagi "lauza" veselu čupu ar mājas lapām... Dusmas nāk. Un smiekli. Nezinu pat kas vairāk nāk - vai dusmas vai smiekli. Atradušies hakeri. Es ar tādu hakošanu nodarbojos jau pirms tam, kad staigāt iemācījos... Gribu teikt, ka tas ir bērnudārza līmenis. Vai pat pirmsbērnudārza līmenis. A "Kluba" lapu čakarēt... Un kam kāds labums ? "Klubam" toč labums. Varu iedomāties kā "Klubs" pacēla tirāžu ar šito ažiotāžu par hakeriem un "Kluba" saita laušanu.

Tātad, ko es gribēju pateikt - tas nav prāta darbs likt MSux winDozes klonus interneta serverim.

Turpinam iesākto tēmu ;) Šiem effileitiem ir pieeja pie lielajiem FTP. Un te nu sākas gadsimta labākā lieta - FXP pumpēšana.

Neboli acis. Ej lasi par FXP!