Jeb, citiem vārdiem, korupcija valda sākot no apkopējas ubagu patversmē līdz pat prezidentam. Par apakšējo punktu nerunāsim. Tantiņa, kas par 50 latiem mēnesī mazgā bomžu piedirstās un pievemtās atejas, izdarīs jebko, lai tik nopelnītu kādu santīmu maizītei.

Gribētu nedaudz pieskarties Valsts Sejai - VZ. Kāpēc Pirmais LR Prezidents bija Ulmanis - skaidrs. Nebija NEVIENA, kas gribētu kļūt par ākstu. Gunti pierunāja. Piesolīja kaut kādus labumus, mūža pensiju, dzīvokli pašā Rīgas centrā, utt...

Nākošā... Vai kāds ir aizdomājies, no kurienes Latvijā parādījās VVF? Par kādiem īpašiem nopelniem par Latvijas prezidentu tika Kanādas pilsone? Kurai drīkst (domāju, ka viņai bija jāpasaka kaut kas ļoti svarīgs) ASV prezidenta lidmašīnā ieskriet bez brīdinājuma? Esmu pilnīgi pārliecināts, ka, ja tas būtu kāds cits, piem. VZ vai (dies pasarg) GU, uzreiz dabūtu pa rīkli no apsardzes. Gribētu pievērst lasītāja uzmanību, ka tieši LR 2. prezidenta "valdīšanas" laikā Latvija ievēlējās (ai, kā gribas uzrakstīt "ievēlās") Eiropas Savienībā.

Un, pagaidām, pēdējais. Jautājums par VZ arī paliek spēkā. Par kādiem īpašiem nopelniem vienkāršs ierindas ķirurgs kļuva par Valsts Prezidentu? Var jau būt, ka viņš bija ļoti labs ķirurgs, bet vai tas būtu iemesls uzreiz to iecelt visaugstākajā Valsts amatā? Pat pēc tam, kad viņu oficiāli atzina par kukuļņēmēju. Pats arī atzinās. Vai "aplokšņu pateicības" ir "nekas"? To lietu izskatīja gan SAB, gan KNAB. Izrādījās, ka "aplokšņu pateicības" nav kukuļņemšana (vai kukuļdošana). Citiem vārdiem - Latvijā nav kukuļdošanas! Urā! Tagad var atlaist KNABu no amata, ko arī Kalvītis gribēja savulaik izdarīt. Sāka tikai ar KNABa "galvu".

Tātad, korupcijas Latvijā nav, jo "aplokšņu pateicības" nav kukulis, bet ir tikai niecīga pateicība. Tikai kāpēc karo ar kukuļņēmējiem? Viņu taču NAV! Kāpēc jākaro ar "aplokšņu algām"? Tā taču arī ir pateicība... Niecīga, bet kāda nu ir... Dāvinātam zirgam... Pats zini, kur jāskatās :)

Ja Republikas Prezidents ir cilvēks, par kuru neviens neko nezina, tas nozīmē, ka par prezidentu var kļūt jebkurš? Varbūt pat es? Kāpēc man neviens neuzprasīja, vai es gribu tāds būt? Vai tomēr viņam bija kaut kādi nopelni? Varbūt tomēr mums visiem ir jāuzzina, kādi nopelni var pierunāt visu Saeimu nobalsot par vienu cilvēku?!