WEB-BASED SERVERS
Tātad, kā strādā HTTP- dīleri. Kā gudrais lasītājs jau ir nopratis, HTTP ir HyperText Transfer Protocol jeb kā visiem pierasts, WWW (WorldWide Web), latviski pasaules tīmeklis vai vēl latviskāk - interneta mājas lapas :) . Kā lielākajai daļai lasītāju jau ir zināms, MSux Wordā var sazīmēt mājas lapas. Un uz sava serverīša samest lapeli, uz kuras ir linki uz vairākās daļās saarhivētiem failiem, lai būtu vieglāk nosūkt (kāpēc tas jādara - par to vēlāk), pat parastam čaiņikam ir ļoti paveicams darbiņš. Patērējamais laiks uz šo darbiņu pat nepieredzējušam lietotājam neaizņems vairāk par stundu. Parasti normāli pirāti izplata drīzāk nevajadzīgas lietas caur Webu, pelnoties ar reklāmām. Kāpēc ? Tāpēc, ka Web lapās nedrīkst turēt neko tādu, ar ko cienījamie policisti varētu piesieties pie šo lapu turētāja. Mani pat šaubas māc, vai neuzbrauks man virsū par šī teksta turēšanu...

Pārsvarā Webā ir novērojami šādi noteikumi, pie kuriem pieturas visi HTTP-dīleri (un kādus es jums, mīļie lasītāji, arī iesaku) : 1) nedirs kur dzīvo, t.i. neturi savu pirātelisto web-saitu savās mājās, savā darbā, vai vēl kur citur (ir ļoti daudz bezmaksas web-serveru, kā piem. www.geocities.com); 2) nedirs tur, kur citi dzīvo (atkal par anonīmajiem serveriem); 3) nepiedirs vairāk kā atļauts (anonīmajos web-serveros ir ļoti mazs glabājamo megabaitu apjoms, 3-15 MB, bet internetā ir daudz bezmaksas data storage serveru, kā piem. www.i-drive.com vai www.freedrive.com)

Tātad, ja pirāts ievēro šos noteikumus, tad viņš var būt drošs, ka neviens policists uz viņa kakla neuzsēdīsies pat tad, ja viņš policijas iecirkņa priekšā izmētās lapeles ar sava pirātiskā saita reklāmu. Viņš paliek anonīms. Neviens nevar pierādīt, ka tas saits pieder viņam.

Ļoti liels mīnuss pirātiskajiem HTTP serveriem - vienvirziena kustība. Šis pirāts var strādāt tikai kā distributors - izplatīt tautai dažādas šur tur vajadzīgas un noderīgas lietiņas. Citi pirāti viņam iemest nevar neko. Apmaiņa nenotiek. Kaut gan parasti šādi HTTP serveri nedzīvo ilgi - bezmaksas web-serveru admini ļoti bieži taisa tīrīšanu un met ārā visus saitus, kas ir saistīti ar pirātismu.