Šeit, šajā lapelītē, man gribētos dot cienījamai publikai izskaidrojumus dažādiem saīsinājumiem un svešvārdiem, kurus es izmantoju, lai varētu daudzmaz sakarīgi izteikties :

:) - smaids. Ja liekas, ka nav, pagrieziet monitoru par 90 grādiem pulksteņrādītāja virzienā un paskatieties vēl.
;) - smaids ar piemiegtu aci. Sk. :)
ANSI - American National Standards Institute - Štatu nacionālais standartu uzraudzības kantoris
arhivēšana - failu spiešanas (kompresēšanas) procedūra. Ir dažādi spiešanas algoritmi. Pirāti pārsvarā izmanto RAR, ZIP, un ACE arhivētājus. Arhivēšanas rezultātā arhīva fails aizņem mazāk vietas nekā arhivējamie faili. Pēc izarhivēšanas jeb atspiešanas atspiestiem failiem jābūt 100% ekvivalentiem ar pirmssaspiešanas stāvokli.
arhīvs - saspiests (sakompresēts) fails/faili
Baits - viena informācijas vienība, ar ko operē dators. Sastāv no astoņiem bitiem.
Bits - pamata elementārākā informācijas vienība. Nulle vai viens. Ja Jūs nezinat kāpēc tāda figņa ir vajadzīga, pajautājiet vai nu jaunākajiem vai vecākajiem... Es netaisos te taisīt informātikas stundas... Nu ja vienīgi par naudu... ;)
CD - Compact Disc kompaktdisks
FAQ - Frequently Asked Questions - visbiežāk uzdotie jautājumi. Parasti atbildes uz tiem jautājumiem
FTP - File Transfer Protocol - failu pārsūtīšanas protokols. Sīkāk lasīt pirāta instrukcijā.
GOST - GOsudarstvennij STandart - nezinu kā tagad, bet PSRS laikā tas pats, kas ANSI, tikai PSRS teritorijā
HTTP - HyperText Transfer Protocol - Web lapu pārsūtīšanas protokols. Speciāls programmnodrošinājums, lai pārsūtītu no servera klientam mājas lapas.
ISP - Internet Service Provider - kantoris, kas dod interneta pieslēgumu. Latvijā ir ļoti maz provaideru un ļoti daudz subprovaideru, tieši tāpat kā maz maizes ceptuves un daudz maizes veikalu. Provaiderus mēs mīlam un cienam, subprovaideriem spļaujam virsū. Tas ir kā pieņemts normālā civilizētā valstī... :)
Online - datoru/interneta kontekstā - pieslēgts pie interneta. Parasti runājot par serveriem vai cilvēkiem, kas sēž pie datora.
RIP - 1) Rest In Peace - "dusi saldi ;)" šādu uzrakstu liek kapos uz kapakmeņa; 2) pirātu terminoloģijā - jebkura diska (CD/DVD) vai kasetes (audio/VHS) kopija ciparu versijā.
riperis - cilvēks, kas kopē no diskiem. Rezultāts - CUE/BIN, ISO, MP3, DiVX, ASF utt. Apgraizīti softi (piem. spēles bez ekstrām - mūzika, ieskaņoti teksti utt) tiek ierakstīti arhīvos.
RTFM - Read The Following Manual, Read The Fucking Manual vai Read The FAQ and Manual ;) - maigs un ļoti "pieklājīgs" ieteikums lasīt dokumentāciju. Parasti kad zb skaidrot tad saka RTFM
Sak (sako, sakains, suck utt) - no angļu valodas sucks - (pārnestā nozīmē) slikts. Parasti, ja saka tas sako, tas nozīmē, ka TAS ir slikts.
Serveris - Server - resursdators (paskatījos vārdnīcā). Dators, kas ļauj ar izmantot savus resursus citiem. Tie citi saucas par klientu datoriem jeb vienkārši par klientiem.
tb - ņemts no krievu valodas to biš. Nozīmē tas ir. Pārsvarā izmanto IRCā. Sanāk īsāk. Ja rakstīs ti (tas ir), var sajukt ar krievu valodas tu.
TP - Twisted Pair - speciāla standarta lokālā datoru tīkla kabeļi.
up - parasti angļu valodas konversācijā FTP servera kontekstā : "... up me..." nenozīmē "pacel mani", bet drīzāk "ielādē man ..." kaut kādu failu.
UTP - Unshielded Twisted Pair - pilnais nosaukums vītā pāra kabelim
Vītais pāris - sk. TP
zb - apnicis ;)